Sabah namazından sonra 100 ayet okumakla ilgili hadis sahih mi?

Soru Detayı

- Sabah namazına müteakip 100 ayet okuyan kimseye Hak Teala yeryüzündeki insanların sayısı kadar sevap verir. (Amr bin Meymun.)
- Bu hadis sahih midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

- Sorudaki şekliyle kaynaklarda bir bilgiye rastlayamadık.

İnternette -konuyla ilgili- verilen bilgilerin hiçbirinde kaynak gösterilmemiştir. Yalnız, “Amr b. Meymun” yazılmıştır.

- Taberani, el-Evsat’da şöyle bir rivayet nakleder:

“Kim bir gecede 100 ayet okursa, ona bütün bir gecenin ibadeti kadar sevap verilir.” (Taberani, Evsat, h.no: 3143)