NOT:
Lütfen sorularınız için bu alanı kullanmayınız. Buraya bırakılan sorular cevaplanmaz ve yayınlanmaz.
Sorularınızı siteden aratabilir veya ekranın sağ üst köşesindeki "Soru Sormak İstiyorum" butonuna basarak sorabilirsiniz.

Bir not yaz

Zeynep gurbetçi

Allah Razı olsun her soruya cevap burada buluyorum net ve açık olarak. Mevlam sizleri Cennetiyle müjdelesin. Selam ve Dua ile kalın

Edacelık

Kafamı karıştıran sorularda sizin sitenize geliyorum.Neredeyse her zaman rahatlayıp, soru işaretim kalmadan ayrılıyorum.Allah sizden razı olsun
Her şey için teşekkür ediyorum. :)

Rahmi Sarsılmaz

Hz. Âişe’den (ra) rivayet edildiğine göre, Resûlullah (sav) şöyle buyurmuştur: “Üç kişiden sorumluluk kaldırılmıştır: Uyanıncaya kadar uyuyandan, akıllanıncaya kadar deliden ve buluğ (ergenlik) çağına gelinceye kadar çocuktan.” (D4398 Ebû Dâvûd, Hudûd, 17)

Ben bir kaç sene gece vardiyasında çalıştığım için alarmlar kurmama rağmen çokça ikindi ve akşam namazını kaçırdım isteyerek değil uykuda kaldığım için mecburen kaçırdım ama kalkıncada bazen kazasnı kıldım bazende kılmadım burda uyuyan insandan sorumluluk kaldırıldığına göre benim kazaya bıraktım namazlarım bu sorumluluk alanına giriyormu ? Yani kaza namazlarım varmıdır ?

Değerli kardeşimiz,

Evet kaza etmelisiniz.

Namazı bilerek kazaya bırakmak haramdır, ancak uyumak gibi bir özürden dolayı kazaya kalırsa, bu durumda kazaya kalmasından dolayı günahkar olmaz. İşte hadiste verilmek istenen mana budur.

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet

Gayb perdesi aralansa yakinim artmayacak diyen birinin imanı aynelyakin olmaz mı

Değerli kardeşimiz,

Her türlü teklif, öneri ve uyarılarınızdan memnun oluruz.

Ancak ziyaretçi defterinden sorulan sorulara cevap veremiyoruz, lütfen sorularınızı sitemizin üyelik sayfasından sormanızı istirham ederiz.

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet

Cenneti resmetmeye temsili olarak nasıl bakarsınız?

istanbulali34

Sosyal medyada takip etmek için güvenilir instagram hesabı bulmakta zorlanıyoruz. Epey sayıda sayfa var takipçi sayısı da gayet yüksek ancak paylaştıkları hadislerin hangisi sahih hangisi değil bilemiyoruz. Ayrıca belli bir takipçiye ulaşınca da reklam paylaşmaya başlıyorlar. Sizin ve takip ettiğiniz hesaplara baktım ancak bu tarzda bir hesapta göremedim. Sadece hadisi şerif paylaşan bir instagram hesabınız olsa çok memnun oluruz.

Değerli kardeşimiz,

http://feyyaz.org/sosyalmedya

Bu linkten tüm sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Ağırlıklı ve aktif olarak hadis paylaştığımız Twitter'da Hadis-i Şerif hesabımızı tavsiye ederiz. https://twitter.com/Resulullah

www.feyyaz.org

Feyyaz Bilişimin sayfalarını beğenip takip etmenizi tavsiye ederiz.

 #FeyyazBilişim

twitter.com

Hadis-i Şerif (@Resulullah) | Twitter

The latest Tweets from Hadis-i Şerif (@Resulullah). "Peygamber size ne verdiyse onu alın, size ne yasakladıysa ondan da sakının. Allah'tan korkun. Çünkü Allah'ın azabı çetindir." (Haşr, 59/7) @feyyazder

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet
123qwerty

Ümmetimden bir takım kavimler gelecek; zinayı, ipeği, içkiyi ve çalgı aletlerini helal sayacaklar! Yine bir takım topluluklar bir dağın yanına konaklayacaklar. Onlara ait koyun sürüsü ile çoban her sabah onlara gelecek.

Bunlara bir fakir ihtiyacı için gelecek de ona;

−‘Bize yarın gel’ diyecekler. Bunun üzerine Allah, dağı geceleyin onların üzerine indirip bir kısmını helak edecek, diğerlerini de kıyamet gününe kadar maymunlar ve domuzlar şekline çevirecektir!”

Buhari 12/5649
Sizin de çalgı aletleri hakkında bir görüşünüz var. Dönüşünüzü bekliyorum.

Basit bir misafir2

Yazılarınızda duaları yazarken Arapçasını da yazar mısınız,malumunuz Latin harfleri Arapça'daki harflerin hepsini ifade edemiyor.

Tebliğci

Selamün aleyküm.sübhanekenin.ve ettehiyatünün anlamını yazarken tanrı yazmışsınız. Acilen düzeltirmisiniz.

Bayram kadir

Bazı sayfalara erişim engellendi diyor Neden acaba