NOT:
Lütfen sorularınız için bu alanı kullanmayınız. Buraya bırakılan sorular cevaplanmaz ve yayınlanmaz.
Sorularınızı siteden aratabilir veya ekranın sağ üst köşesindeki "Soru Sormak İstiyorum" butonuna basarak sorabilirsiniz.

AllahİçinBirleşenler

Slmlar.Ben bu siteyi çok eskiden beridir takip ediyorum ve hatta her zaman bu siteyi mükemmel bulmuşumdur her açından.Bilgilendirme açısından - doğruyu yanlışı ayırt etme açısından - tatmin edici cevap anlamında vs gibi.Ama son senelerde gerek benım sorugum sorular gereksede baska üylerin sordukları sorulara yönelik verilen cevaplar kesinlkle eskisi tatmin edici - eskisi gibi detaylı açıklamalı - eskisi gibi kesinlikle değil.Genel olarak sorulara yüzeysel cevaplar veriliyor ve sorunun aslından kaçan cevaplar yani soruyla pek alakası olmayan cevaplar veriliyor.Yani kısacası eskisi gibi asla değil ve eskisi gibi artık bu siteye beğenmeme rağmen eskisi kadar sıcak bakmıyorum.Sebebi nedir cevap veren kişiler mi değişti ? Not:Bunları söylerken benım bu sıtede bınlerce soru okuyup aynı zamanda bınlerce cevap okuyan kişi olarak yazıyorum yanı eskiyle yeniyi ayırt edebilecek konumdaydım.

Değerli kardeşimiz,

Sorulara aynı hassasiyetle cevap vermeye çalışıyoruz, ancak daha önce cevabı detaylı verilmiş konular varsa, onarı tekrar etmeden ilgili yerlere atıfta bulunmayı tercih ediyoruz. Yoksa aynı cevaplar onlarca kez sitede tekrar edilmiş olacaktır.

Ayrıca, "kısa cevap verin, uzun olmasın, sadece evet veya hayır deyin, uzun olunca okumuyorum.." diyen kardeşlerimiz de oluyor. 

Bununla beraber, sizin yetersiz, eksik, kısa gördüğünüz soru olursa, lütfen link vererek uyarırsanız gerekli açıklamaları yapmaya çalışırız inşallah.

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet
Erzurum2535ahmet

Merhaba ben gusül abdesti aldığım zaman...

Değerli kardeşimiz,

Sorularınızı üyelik sayfasından göndermenizi istirham ederiz.

Ziyaretçi defterinden veya e-mail ile gönderilen sorulara cevap veremiyoruz.

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet
sado12312312

Merhabalar, site gayet güzel ve kullanışlı.Soru sorma olayında sıkıntılar var, mesela saat 20.00'dan sonra sorabilirsiniz diyor ama 20.01 olduğu anda soru sistemi kapanıyor.10 dakika içinde limit dolmaktadır diyor demek ki 20.00'dan sonrasında soru alabiliyorsunuz ancak ben soramıyorum 20.01'de direk kapanıyor.Bunun çözümü var mıdır?

Değerli kardeşimiz,

Soru limiti dolunca soru alamıyoruz. Ancak sorusunu silen olursa limit düştüğünden bu silinen soru veya sorular yerine yeni soru gelebiliyor.

- Neden daha çok soru almıyorsunuz?
İslam'da bir kural vardır: "Bir şey tamamıyla elde edilemese de bütün bütün terk edilemez." Bu açıdan daha çok soru almak için çalışmanın ve gayretin esas olmasını kabul etmekle beraber, imkân ve şartlarımızın ancak bu kadarına yettiğini üzülerek ifade etmek isteriz.

- Soru sınırını kaldırın, sırası gelince cevaplayın?
Gücümüzün yettiğince sorulara cevap vermeye çalışıyoruz. Ancak gücümüzü aşan sayıda soru gelirse ya bunlara cevap veremeyeceğiz ya da haftalar, hatta aylar sonra cevap vereceğiz. Bu da binlerce sorunun birikmesine ve cevapların da belki aylarca beklemesine neden olacağından, ikisinin de uygun olmadığını düşünüyoruz. Bu sebeble cevaplayabileceğimiz kadar soru alıyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Not:
1. Gelen soruların %95 den fazlası zaten sitede daha önce sorulduğundan arama motorundan aratıldığında cevaplara daha hızlı ulaşılacağını hatırlatmak isteriz.
2. Hayati önem taşıyan çok acil ve çok önemli bir konu ise, iletişim kısmından gönderebilirsiniz.

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet
osman1515

Sorum cevaplanmadı

Değerli kardeşimiz,

Sorunuzun cevabı ilmi heyetmizden gelince üyelik sayfanıza eklenecektir inşallah, gecikmeden dolayı özür dileriz, hakkınızı helal edin.

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet
korry

Merhaba. Tüm soruları görebileceğimiz bir sayfa yapar mısınız ? Mesela ben en yeni sorudan başlayıp geriye doğru okumak istiyorum. Ama sadece birkaçı gözüküyor. Aynı şekilde kategorilerdeki en çok okunan soruları ilk 100 değil de hepsini en çoktan aza sıralasanız olmaz mı ? Ayrıca site için Allah razı olsun gerçekten.

Değerli kardeşimiz,

Kategoriler ksmına girip her kategeriye tıkladığınızda o konuyla ilgili bütün sorular çıkacaktır. İlk sayfadan sonra 2, 3, 4, .. şeklinde diğer sayfalara tıklamanızı istirham ederiz.

Bütün sorular için yaptığınız teklifi ilgili birime ilettik.

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet
Sanatsevgisionline

Merhaba, bazı sorularımı gizliden çıkararak soruyorum ama yanıtlandığında tekrar sadece yanıtını bana gösterilecek şekilde ayarlandıgını goruyorum sistem mi yapıyor yoksa soruyu sizmi herkesın gormesını kapatıyorsunuz ve sebebını ogrenebılırmıyım oyleyse

Değerli kardeşimiz,

Evet bazen biz de sadece üyemizin göreceği şekilde gizliye alıyoruz.

Benzer sorular olunca gizleme gereği duyuyoruz.

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet
Bahattin Özcan

Selâmun aleyküm hocam benim bazı ruhsal sıkıntılarım çin musallati olduğunu düşünüyorum internette bir hocaya rastladım ücret mukabilinde görüntülü görüşme esnasında bundan kurtarabilecegini söylüyor İslam'da böyle bir metot var uzaktan okuyarak kurtarabilirmi

Değerli kardeşimiz,

Ve aleyküm selam

Sorularınızı üyelik sayfasından göndermenizi istirham ederiz.

Ziyaretçi defterinden veya e-mail ile gönderilen sorulara cevap veremiyoruz.

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet
Salih Emir

Bir sitede nasıl tüm soruların cevabı olabilir!.. Allah sizden ebeden razı olsun inşallah.
İnterneti hayırda kullanmamıza vesile oluyorsunuz bu şekilde...

Seyid17

Yorumlarim neden silindi

Değerli kardeşimiz,

Yorumları onaylamak zaman alabilir, ancak soru içermeyen yorumları silmiyoruz. Yoruma veya ziyaretçi defterine bırakılan sorulara cevap veremiyoruz.

Soruların üyelik sayfasından gönderilmesini istirham ederiz.

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet
Asterif_hspsilindi

Merhaba bişey sormak istiyorum ..

Değerli kardeşimiz,

Sorularınızı lütfen üyelik sayfasından gönderin.

Ziyaretçi defterinden veya mail yoluyla gelen sorulara cevap veremiyoruz.

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet