NOT:
Lütfen sorularınız için bu alanı kullanmayınız. Buraya bırakılan sorular cevaplanmaz ve yayınlanmaz.
Sorularınızı siteden aratabilir veya ekranın sağ üst köşesindeki "Soru Sormak İstiyorum" butonuna basarak sorabilirsiniz.

Bir not yaz

Red Rose

https://sorularlaislamiyet.com/hazreti-alinin-ayat-i-hifzinin-metninin-a...
Burada arapça metinde (الْمُؤْمِنُونَ آيَة 109) yazılmış, fakat ayetin numarası 108 olacak

Değerli kardeşimiz,

Hatayı düzelttik, Allah razı olsun.

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet
samet1997

ben sorumu eksik sormusumda bundan dolayi sorum yanlis anlasilmis olabilir ne yapabilirim

Değerli kardeşimiz,

Üyelik adınız ile soru linkini kopyalayıp, sorunuzun doğrusunu yazarak iletişimden göndermenizi istirham ederiz.

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet
Red Rose

Soru alma saatini bizi düşünüp saat 20:00'a aldığınız için Allah razı olsun...

Kıvanç yıldız

Maşallah Allah ebeden razı olsun.Allah bizi sıratı mustakimde daim eylesin.Hâyırlı cumalar

AVAMİİLLL

Ziyaretçi Defteri'ne yazarken e-posta kutusunu boş bırakabiliyoruz. Bu zaman isim yazan yere sistemdeki bir kullanıcının ismini yazarken, mesela "Abdullah" yazarsak, "Abdullah is a registered user name. Please enter a different name" yazısı ingilizce geliyor. Bu, türkçe olmalı... "Abdullah kayıtlı bir üyenin ismidir. Lütfen başka bir isim giriniz" şeklinde. Böyle süper bir sitede en ufak bir hata istemiyoruz :)

Değerli kardeşimiz,

Düzelttik, Allah razı olsun.

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet
Allahın günahkar bir kulu

https://sorularlaislamiyet.com/dunyadaki-zulumlere-karsi-muslumanlarin-t... buradaki resimde erkek çocuğunun avret yeri - diz kapağı görünüyor.

Red Rose

Selamun aleyküm. Bazı kardeşlerimiz Sorularla İslamiyet'in hakkına girmiş. Soru sormanın sınırlı olması hasebiyle, soruyu yazarken limitin dolmasından şikayetçi kardeşlerimiz var. Ben de ilk gün sorumu soramamıştım, bazen soruyu yazarken bende de limit doluyordu. Lakin şimdiye kadar otuza yakın soru sordum... Önce soru başlığını ve soru detayını güzelce bir Word dosyasına, veya telefonun not defterine kaydedin. Sonra saat 23:55 gibi bilgisayarın başına gelin. 00:00 olunca da sorunuzu kopyala-yapıştır yaparak çabuk iletebilirsiniz. Unutmayın ki bazen çok yoğun soru gönderilirken, bazen limit saat 01:00'e kadar dolmuyor. Mesela ben (https://sorularlaislamiyet.com/necm-suresinin-mirac-olayindan-once-indig...) linkli sorumu saat 07:09'da göndermiştim... Selam ve dua ile...

Semih Yurt

Selamün aleyküm.
Arkadaşlar Allah işlerinizi rast getirsin inşallah. Bilirim ki yıllar vardır ki bu web sayfanız ayaktadır Rabbim ebeden daim etsin inşallah.
Aklıma her takılan ilmi fetva gerektiren bütün konulara cevabı hep sitenizde buldum ve içimde hiç şüphe kalmadan aldığım cevaplar kalbimi mutmain etti.
Allah sizlerden razı olsun.
Rabbim emeklerinizi boşa çıkarmasın inşallah.

Allahın günahkar bir kulu

Her geçen gün sizi daha çok seviyorum... Hangi hayır varsa, Allah sizi o hayra kavuştursun!

takva58

Selamun Aleykum, sitenize yeni üye oldum fakat soru sor butonuna tıkladıgımda sınır aşıldı diye bir uyarı vermekte. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

Değerli kardeşimiz,

- Neden daha çok soru almıyorsunuz? 
İslam'da bir kural vardır: "Bir şey tamamıyla elde edilemese de bütün bütün terk edilemez." Bu açıdan daha çok soru almak için çalışmanın ve gayretin esas olmasını kabul etmekle beraber, imkân ve şartlarımızın ancak bu kadarına yettiğini üzülerek ifade etmek isteriz. 

- Soru sınırını kaldırın, sırası gelince cevaplayın? 
Gücümüzün yettiğince sorulara cevap vermeye çalışıyoruz. Ancak gücümüzü aşan sayıda soru gelirse ya bunlara cevap veremeyeceğiz ya da haftalar, hatta aylar sonra cevap vereceğiz. Bu da binlerce sorunun birikmesine ve cevapların da belki aylarca beklemesine neden olacağından, ikisinin de uygun olmadığını düşünüyoruz. Bu sebeble cevaplayabileceğimiz kadar soru alıyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz. 

Not: 
1. Gelen soruların %95 den fazlası zaten sitede daha önce sorulduğundan arama motorundan aratıldığında cevaplara daha hızlı ulaşılacağını hatırlatmak isteriz. 
2. Hayati önem taşıyan çok acil ve çok önemli bir konu ise, iletişim kısmından gönderebilirsiniz.

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet