NOT:
Lütfen sorularınız için bu alanı kullanmayınız. Buraya bırakılan sorular cevaplanmaz ve yayınlanmaz.
Sorularınızı siteden aratabilir veya ekranın sağ üst köşesindeki "Soru Sormak İstiyorum" butonuna basarak sorabilirsiniz.

Bir not yaz

ccs33

19:59 DA başlıyorum tıklamaya açıldıgı an kopyalayıp yapıştırıyorum sorumu gönder diyorum 20 sn de soru alımı doldur diyor bu nedir

Değerli kardeşimiz,

Öncelikle hakkınızı helal etmenizi istirham ederiz. Mail yoluyla veya iletişimden gelen sorulara cevap veremiyoruz. 

Birçok sorunun cevabı sitemizde bulunmaktadır, arama yaptığınız halde bulamazsanız, sitenin üyelik sayfasından da soramazsanız, çok acil ve hayati bir konu olduğunu da belirterek buradan sorabilirsiniz.

- Neden daha çok soru almıyorsunuz?

İslam'da bir kural vardır: "Bir şey tamamıyla elde edilemese de bütün bütün terk edilemez." Bu açıdan daha çok soru almak için çalışmanın ve gayretin esas olmasını kabul etmekle beraber, imkân ve şartlarımızın ancak bu kadarına yettiğini üzülerek ifade etmek isteriz.

- Soru sınırını kaldırın, sırası gelince cevaplayın?

Gücümüzün yettiğince sorulara cevap vermeye çalışıyoruz. Ancak gücümüzü aşan sayıda soru gelirse ya bunlara cevap veremeyeceğiz ya da haftalar, hatta aylar sonra cevap vereceğiz. Bu da binlerce sorunun birikmesine ve cevapların da belki aylarca beklemesine neden olacağından, ikisinin de uygun olmadığını düşünüyoruz. Bu sebeble cevaplayabileceğimiz kadar soru alıyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Not:
Gelen soruların %95 den fazlası zaten sitede daha önce sorulduğundan arama motorundan aratıldığında cevaplara daha hızlı ulaşılacağını tekrar hatırlatmak isteriz.

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet
İlker Derman

Dünyada bu site benim için sözü sened olan Bi yer. Allah razı olsun. Burada yazanlara göre amel ediyorum. Risale-i Nur destekli olması doğrudan etkili. Allah ebeden razı olsun.

Hazalhatice

Ben bir şey sormak istiyorum....

Seyid17

Makalelere okuma süresi diye özellik eklense (sorularlarisaledeki gibi) güzel olur.

Ahmet Aslantaş

Sayenizde bilemediğimiz soruların cevabını alıyoruz.Allah sizden razı olsun inşallah.

Kainat yolcusu

Selamun Aleyküm, Allah vermiş olduğunuz hizmeti kolaylaştırsın. Şöyle bir sorun var:
Telefondan ve bilgisayardan denememe, mamafih saat 20:00 olmasına rağmen "Soru alma sistemi şu anda kapalıdır!" uyarısı alıyorum. Bunun hikmeti nedir? Acaba ben mi yanlış yaptım? Allah razı olsun.

ahmet aslantaş

sayenizde bilmediğimiz bir çok hususu öğreniyoruz.Çok kolaylık.önceden bir bilen arıyorduk,soru sormaya .Ha dediğin zaman bulunmuyordu.Allah razı olsun hizmetlerinizin devamlı olması dileğiyle

ALI RIZA ILIMAN

Hz Ömer, Hz Alinin kızı Ümmü Gülsüm ile evlendiğinde...

Hamza küpeli

Şartlı dua edersem....

Zehraaftm

Allah yardımcınız olsun çok güzel bir site.Ben aklımı karıştıran tüm soruların cevaplarına buradan bakıyor ve burada araştırıyorum.Üstelik kaynakları ile soruları cevaplamanız ve kaynak önermeniz de çok takdire şayan.Sizlere güveniyor ve inanıyorum.Rabbim emeklerinizin karşılığını hem dünya hem de ahiret hayatınızda her daim mükafatlandırsın.Selamet ile...