İki şeyin birbirini diyalektik olarak tamamlamasını basit şekilde izah eder misiniz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

"Diyalektik tamamlama" hermenötik anlamda, bir ifade edici ile asgari kavramsal bilgi, dilbilgisi ve psikolojik açılardan iletişim kuran diğer kişi ya da kişilerin hep birlikte bir anlam döngüsü oluşturabilmeleridir.

Benzer şekilde bir yazarın metni ile okuyucu arasında yazarın niyetine ulaşmayı sağlayacak bağ da ortak anlam döngüsünü tarihsel olarak oluşturur.