Gece çalışma Allah’ın ayetine de fıtrata da ters değil mi?

Soru Detayı

- Allah geceyi dinlenme gündüzü çalışma yeri yaptığına göre, gece hastanede çalışma amacıyla tutulan nöbetler Allah’ın ayetine de fıtrata da ters değil mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Gündüzün çalışma, gecenin de istirahat ve uyku için uygun olarak düzenlenmiş olması genel kuraldır, durumdur; fert veya cemiyet hayatı gerektirdiği zaman gece de çalışılır, gündüz de uyunur ve istirahat edilir; bunları yasaklayan bir ayet veya hadis yoktur.