Videoyu izlemeyen dinden mi çıkar?

Soru Detayı

- Bazı videolarda bu videoyu izlemeden geçen Müslüman değildir, Müslümansan bu videoyu izlersin gibi ifadeler kullanan kişiler var. Bu ifadeler caiz mi?
- Böyle söyleyen kişilerin dediklerini yapmazsak dinden çıkmış olur muyuz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu söz uygun değildir, böyle demek dinimize göre caiz değildir.

Bir şahsın iyi ve faydalı bulduğu bir videoyu bir başkası izlemedi diye Müslümanlıktan çıkmaz, günah işlemiş de olmaz.

"Bu videoyu izlemeden geçen Müslüman değildir, Müslümansan bu videoyu izlersin." gibi ifadeler bulunan bir video görürseniz, asla açmayın, kimseyle paylaşmayın, size gelmişse de hemen silin.