Siparişin geç gelmesi durumunda verilen ek ikram faiz sayılır mı?

Soru Detayı

- Dışarıdan verilen bir siparişin vadedilen süreyi aşması ve müşteri memnuniyeti için verilen siparişe ek olarak ikramlar eklenmesi faize girer mi?
- Çünkü geç gelen sipariş, kötü yorum demektir ve kötü yorum, puan alınmaması için ikramlar verilir. Verilenden fazlasını almak faize girmez mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Sipariş edilen bir mal ise; satıcının, akitte belirlenen mala, teslim ederken ekleme yapması veya yanında bir başka mal daha vermesi caizdir. Bu bir hediyedir, bağıştır.