Kişi eşiyle sadece zevk için birlikte olabilir mi?

Soru Detayı

- Peygamber Efendimiz hanımlarıyla zevk için birlikte olmuş mudur?
- Yoksa sadece çocuk yapmak için mi birlikte olmuştur?
- Eğer zevk içinse kaç kez ilişkiye girmeyi önerirdi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Peygamberimiz (asm) aynı zamanda bir beşerdir. Onun bir beşer olarak yaptıkları kendisine aittir, başkalarının aynısını yapması gerekmez.

Cinsel temasın sayısı ve şekli kişiye göre değişir. Haram olan cinsel temaslar bellidir (zina, anal ilişki gibi), helal olan ilişkinin sayısı ve keyfiyeti karı-kocanın gücüne ve tercihine bağlıdır.