Yüz salavat getirenin yüz ihtiyacı giderilir hadisi sahih mi?

Soru Detayı

- Peygamber efendimizin bu hadisi sahih mi?
"​Her kim sabah namazı kıldığında, dünya kelamı konuşmadan, bana 100 tane salavat getirirse AllahTeala onun 30 hemen 70 tane gecikmeli olmak üzere 100 arzusunu yerine getirir, akşam da böyle yaparsa ayni mükafatı verir."

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu anlamda bir hadis rivayeti vardır. Yüz ihtiyaçtan otuzunun dünyada, yetmişin ise ahirette verileceği ifade edilmiştir. Ancak rivayetin zayıf olduğuna dikkat çekilmiştir. (bk. Sehavi, el-Kavlü’l-bedi, s. 271, 317, 348)