Yılbaşı için verilen alışveriş kartını almak günah mı?

Soru Detayı

- Staj yaptığım fabrikanın çalışanlarına yılbaşı için verdiği alışveriş kartını almak günah mı?
- Staj yaptığım fabrika şu an alışveriş kartı veriyor bana, atölyede staj yapan bir kişi bu kartı almış ve bana İnsan Kaynaklarına git bu kartı al dedi, sonra bu kişiye bu kart yılbaşı için mi veriliyor dedim, bu kişi de evet dedi ve ben bu kartı almadım.
- Bu kartı almak günah olur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Yılbaşı için kart vermek, “yılbaşı gecesini kutlayın, o geceye mahsus bir şeyler yapın” demek değildir, sen de alır çoluk çocuğuna harcarsın.