Origami günah mı?

Soru Detayı

- Ben origami yapıyorum, yaptığım şekiller ise en fazla biblo boyutunda oluyor.
- Origami, genellikle kare kağıt parçalarını kesmeden ve yapıştırıcı kullanmadan, sadece katlayarak, çeşitli canlı ve cansız figürler oluşturarak yapılmakla birlikte, dikdörtgen kağıtlardan, hatta kağıt paralardan yapılan modeller de oldukça fazladır.
- Kesme işleminin de kullanıldığı türler de vardır, bunlara da kirigami denir.
- Bu tür şeyleri yapmak, bundan para kazanmak veya satın almak günah mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kağıt ve kartondan hayvan, bitki, eşya suretleri (origami yahut kirigami) yapılmasında, bunların alınıp satılmasında dinen sakınca yoktur.