Ürün reklamı için onu kullanmak gerekir mi?

Soru Detayı

- Ünlü bir şahsın bir ürünün reklamını yapması için onu gerçekten kullanması gerekir mi?
- Kullanmadan, hakkında bir fikri olmadan bir ürünü beğendiğini söylemesi tavsiye etmesi caiz midir?
- Aslında çok beğenmediyse ama bir zararını da görmediyse iyi deyip tavsiye edebilir mi, karşılığında alacağı reklam parası helal olur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Ünlü olsun olmasın bir kimsenin, reklam maksadıyla yalan söylemesi caiz değildir.