Miting ve konser gibi etkinliklerde kadın erkek karışık durmak caiz mi?

Soru Detayı

- Miting, konser gibi etkinliklerde insanların kadın erkek karışık, ayakta bir alana toplanması caiz midir, yoksa oturur vaziyette olması mı gerekir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Uygun olan kadınların ve erkeklerin ayrı bölümlerde bulunmalarıdır.

Bu mümkün olmaz veya zorluk çıkarsa ve herkesin oturması da mümkün değilse ayakta olabilirler, ancak yakın temas (vücut teması) olmamalıdır; eğer bu da olacaksa kadın bu toplantıya katılmamalıdır.

Erkeklere ayrı, kadınlara ayrı toplantılar düzenlenmelidir.