İçinde haram olan bir filimde veya reklamda oynamak caiz mi?

Soru Detayı

- Erkek bir oyuncunun tesettürsüz bayan oyuncuların da bulunduğu bir reklamda yahut filmde, çekilirken veya rol icabı haram içermeyen bir rolü oynaması caiz midir?
- buradan gelecek kazanç helal midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Filim ve reklamda oynamak için, o filim veya reklamın içeriğinin meşru olması gerekir. Reklamlarda yalan, aldatma, tüketimi kışkırtma, abartma… var, bunlar meşru değil.

İçeriği meşru olan bir filim veya reklamda rol alırken erkeğin yanında açık kadın, kadının yanında ihtilat derecesine varan yakınlıkta bir erkek var ise, bu rolü almak da caiz olmaz.