Evi satanlar vergi kaçırıyor, alan ne yapmalı?

Soru Detayı

- Müteahhitler ev satarken vergiyi düşük göstermezse evi satmıyor.
- Ben ev almak istiyorum fakat müteahhit sattığı fiyattan düşük göstermezse satmayacağını söylüyor. Ben aldığım fiyattan göstermek istiyorum ama kabul etmiyor. Diğer ev satanlar da bunu şart koşabiliyor.
- Bu durumda ne yapmam lazım?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Vergi kaçırmak hem yalan beyandır hem de kamu hakkına girmektir.

Sen evi alırsın ve eksik ödediğin vergiyi yoksullara verirsin veya bir kamu yararına harcarsın.

Vergi kaçırmaktan dolayı sen değil seni buna mecbur bırakan sorumlu olur.