Tapınak resmi bulundurmak günah mı?

Soru Detayı

- Yorgan kılıfımda bazı şehirlerin-yapıların fotoları ve resimleri var. Artemis tapınağının da fotosu var. Evde bulundurmam ve o oda da namaz kılmam caiz mi, günahı var mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Müslümanın, üzerinde tapınak resmi olan bir eşyayı kullanması uygun olmaz. Ancak o resmi belirsiz hâle getirmek mümkünse o eşya kullanılabilir. Söz konusu resim, kişinin namaz kılacağı yönde bulunuyorsa kaldırılması veya üzerinin örtülmesi gerekir.