Kadınlar güvenlik görevlisi olabilir mi?

Soru Detayı

- Silahlı silahsız özel güvenlik olduğumuzda oradaki çatışmada veya kavgada ölürsek şehit sayılıyor muyuz?
- Bayan güvenlik görevlisi vurulduğunda veya bıçaklandığında şehit sayılır mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kadın güvenlik görevlisi olabilir. Ancak tesettüre riayet edecek, erkeklerle aşırı ihtilat halinden sakınacak ve diğer günahlardan uzak duracaktır.

Kadınlara hizmet verilen yerlerde kadın güvenlikçiler tercih edilmelidir.

Şehid olma bakımından kadınla erkeğin farkı yoktur.

Malı, canı, namusu korumak için çatışıp ölen erkek veya kadın hükmen şehid olur. Hükmen şehid olan, meşru savaşta ölen şehitten farklıdır; yıkanır, kefenlenir ve öylece namazı kılınır.