İyilik yapan inançsızların ahiretteki durumu ne olacak?

Soru Detayı

- İslâm geldikten sonraki Ehli Kitab’ın (dolayısıyla bugünkü yaşayanların) ahiret durumu nasıl olacak?
- Onların da iyileri ve kötüleri var...

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Allah’a şirk koşan, ahirete inanmayan bununla birlikte insanlara kötülük eden, kul hakkına tecavüz eden kimseler ahirette cennetten mahrum olurlar.

İslam ve Son Peygamber Muhammed Mustafa (asm) hakkında doğru bilgi edindiği veya bunu edinebilecek durumda olduğu halde, İslam’a iman etmeyen kimseler de cennetten mahrum olacaklardır.

İslâm’a iman etmediği halde evrensel erdemlere uygun yaşayan, insanlara iyilik eden kimseler cennetten mahrum olsalar da bu iyiliklerinin bir şekilde karşılığını bulacaklardır.