Eşimin Alevi ailesine karşı tavrımız nasıl olmalıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İstisnasız tüm insanlara, İslam’ın bize bakmayı öğrettiği gibi bakmalıyız. Yani ister Müslüman olsun ister olmasın, bizler yaratılanı yaratandan ötürü severiz.

İslam toplumunu ifsad edip, batıl inanışlarını hak gibi toplumda yaymaya çalışmadıkları sürece, İslam dışı tüm inananları ve hatta imansızları dahi bize Cenab-ı Hakk’ın bir emaneti bilip, hoşgörülü olarak hâlimizle, kâlimizle İslam ahlakı üzere yaşayarak onlara güzel örnek olmaya çalışmalıyız ki hidayetlerine vesile olmayı umalım.

İşin özeti budur.