Bize satış imkanı sunan e-ticaret siteleri var. Her satışta bizden komisyon alıyorlar. Bu sitede müşteri ile tanışıp site dışında satış yaparak komisyon ödemekten kurtulmak caiz olur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu sanal ticaret sistemini kuran şirket-firma her neyse bir sözleşme yayınlamıştır; ondan dükkan kiralayan ve onun hizmetinden istifade eden kişiler de bu sözleşmeyi kabul etmişlerdir. O sözleşmede, firmayı atlayarak, onun sayesinde bulduğunuz müşteri ile alım satım yapmanıza izin verilmiyorsa, bunu yapmak caiz olmaz.