e-Ticaret için vergi vermek gerekir mi?

Soru Detayı

- e-Ticaret yaparken yurt dışında şirket kurup vergiyi o ülkenin devletine vermek caiz mi?
- Biz internet üzerinden e-ticaret yapıyoruz fakat şirketimiz yurt dışında ve yurt dışında vergilendiriliyor. Yani yurt dışından yurt dışına satış yaptığımız için ülkemizde vergi ödemiyoruz. Bu durum caiz olur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Evet, e-ticaret için de vergi vermek gerekir.

Şirketiniz hangi ülkenin vergi dairesine kayıtlı ise ve mevzuata göre hangi ülkeye vergi ödemeniz gerekiyorsa oraya ödersiniz.