"Bir zaman gelecek maymun sıfatlı, insan sûretli kimseler, minbere çıkıp, sizlere dinsizliği, din diye söyleyeceklerdir." anlamında bir hadis var mıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İnter sitelerinde bu bilgi hadis rivayeti olarak verilmiş, ancak kaynak verilmemiştir.

Kıyamet alametlerinden biri de “cahil kimselerin minberlerde hutbe okumaları” olduğuna dair hadis vardır. (bk. Kenzu’l-Ummal, h. no: 39639)

Bazı rivayetlerde “Bir zaman gelecek çocuk sayılacak yaşta bazı kimseler minberlerde otururlar.” manasına gelen bir ifade söz konusudur. (bk. Mecmau’z-Zevaid, h. no: 12435)