Bakteri ile okaryotlar arasında ara form yok mu?

Soru Detayı

- Bazı kimseler, hiçbir okaryotik sitokrom bakteri sitokromu ara formu değildir diyor, bu ne demektir?
- Bu bakteri ile okaryotlar arasında ara form yok mu demektir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Sitokromlar hemoproteindir.

Bu proteinler molekülleri katolizör olarak vazife yaparlar. Yani enerji üretiminde gerekli olan elektronları taşımakla görevlidir. Kendileri doğrudan reaksiyona girmezler. Bunlar enerji üretim merkezi olan mitokondrilerde bulunur.

Böyle bir molekülün bakterilerle ökaryotlar arasında geçiş formu olduğu iddiasının bilimsel bir dayanağı yoktur.

Hiçbir canlı türü ile diğeri arasında geçiş formu mevcut değildir. Dolayısıyla bakterilerle ökaryotlar arasında da geçiş formu yoktur.

Allah her canlı grubunun genetik yapısını özel yaratıyor.