Pakicetus isimli kafatası, hangi canlıya aittir?

Tarih: 11.07.2019 - 20:02 | Güncelleme:

Soru Detayı

- Fosillerle ilgili bu bölümde Pakicetus isimli kafatasının balina benzeri bazı özelliklere sahip olduğu yazıyor. Kara canlısı olduğu belirtilen bu kafatası hangi canlıya aittir?
- Balinaya benzer bazı özellikler taşıması normal midir ve ne anlama geliyor?
- Hangi noktalarda benzerlik vardır? 

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Soyu tükenmiş bir memeliye ait olan bu fosil, ilk defa 1984 yılında gündeme geldi. Tam Latince ismi "Pakicetus inetus"tur. Fosili ilk bulan P.D. Gingerich bunun bir balinaya ait olduğunu ileri sürdü.

Halbuki bu dört ayaklı kurda benzer bir yapıya sahipti. Balina ile alakası yoktu. Üstelik fosilin bulunduğu yer deniz değil bir kara parçasıydı.

Bu fosilin azı dişlerinin yapısı, kulak kemiklerinin kafatasındaki konumu gösterilerek, fosilin yarı kara-yarı deniz canlısı olduğu iddia edildi. Diğer taraftan Carl Buell tarafından bu fosile hayali olarak palet şeklinde ayaklar çizilerek balinaya benzetildi. Artık bundan sonrası kolaydı. Bu iddialarını bir dergide yayınlamaktı.

Bu konuda ateist evrimcilerin imdadına National Geographic dergisi yetişti. Daha doğrusu, bu dergiyi kendi ideolojileri doğrultusunda kullandılar. Bu fosilin, balinalarla kara canlıları arasında ara form olduğu görüşünü bu dergide dile getirdiler.

Omurgalı Paleontolojisinin otoritelerinden olan Carroll da Pakicetus’un ara form olmadığını belirtmektedir.

Sonuç olarak, Pakicetus inetus belli bir devre yaşayıp ortadan kalkmış dört ayaklı bir kara canlısıdır. Geçiş formu olması mümkün değildir.

Burada bir konuyu dile getirmek istiyoruz. Bu evrim konusunun ilimle ve bilimle hiçbir ilgisi yoktur. Çünkü bazı ateist evrimcilerin bu işi tamamen ideolojik olarak ele aldıklarını biliyoruz.

Kısaca ifade etmemiz gerekirse, özellikle genç kardeşlerimize tavsiyemiz bunların peşini bırakmalarıdır. Bunlar 150 yıldır aynı şeyleri söylüyorlar. Bir o kadar daha yıl geçse yine aynı şeyleri söyleyecekler.

Şimdi ne demek istediğimizi daha açık söyleyelim: Dünyada bilinen 2 milyon bitki, en az bir o kadar da hayvan türü var. Yani yaklaşık 4-5 milyon. Şimdi 5 milyon tür için en an 5 milyon ara fosil gerekecek. İleri sürdükleri fosillerin geçersizliğini ispat için o konunun bilinmesi gerekir.

Şimdi buna kimin ömrü yeter? Hem sonra buradan nereye varılmak isteniyor?

Allah isterse canlıları şimdi olduğu gibi ayrı ayrı karakterde yaratır. İsterse birini diğerinden meydana getirir. Allah’a inanan bir kimsenin bu noktada bir problemi yoktur.

Evrimcilerin burada esas yapmak istedikleri, hangi canlının hangisinden meydana geldiği değildir. Kurbağanın doğrudan kurbağa olarak yaratılması veya balıktan yaratılmış olması ya da kara hayvanlarının balinadan yaratılmış olması değildir. Bunlar, bu konuda araştırma yapmayanları hiç ilgilendirmeyen bir konudur.

O zaman nedir mesele?

Mesele şudur: Buradan hareketle her canlının tesadüfen birbirinden meydana geldiği ve neticede insanın da bir hayvandan kendiliğinden meydana geldiği iddiasıdır.

Peki, evrimciler niçin böyle bir yola giriyorlar?

Şunun için: Allah Kur'an’da ilk insanı çamurdan ve en güzel şekilde yarattığını beyan buyuruyor. Onlar güya kendi akıllarınca bir yaratıcının olmadığını ispat etmek için bu safsata fikirlerini bilimsel bilgi gibi kabul ettirmeye ve insanları Allah’tan uzaklaştırmaya çalışıyorlar.

Genç kardeşlerimize şunu söylemek isteriz ki:

İnsana Allah’ın verdiği ömür sermayesi çok sınırlıdır. Bununla ebedî bir hayat kazanılacaktır. İnsanın bu tip lüzumsuz şeylerle uğraşmaya vakti yoktur. Çünkü bu konuda araştırma yapmayanlar için bu tip meselelerle zaman kaybetmek büyük bir zarardır.

İnsan her an ölüme namzettir. Allah ahiret âleminde bize kurbağanın ya da balinanın geçiş formu olup olmadığını değil, namaz kılıp kılmadığımızı, Kur'an okuyup okumadığımızı, Kur'an’ın manalarını düşünüp düşünmediğimizi soracaktır.

Onun için bu kıymetli ömür dakikalarımızı Allah’ı bilmeye ve O’nun emirlerini öğrenmeye ve dünyada da bir meslek sahibi olmaya gayret edelim.

İlave bilgi için tıklayınız:

Evrimcilerin, canlılar arası ara geçiş formları iddiası doğru mudur ...
EVRİMİN DELİLİ OLARAK İLERİYE SÜRÜLEN ARA (GEÇİŞ ...
Amerikan bilim dergisi, çok sayıda ara geçiş form olduğunu söylüyor ...
Geçiş (Ara) Formları.
Evrimci bir ateistin iddialarına ne dersiniz?
Fillerin fosil kayıtları iddiası, evrime delil mi?
Evrim İslam alimleri tarafından reddediliyor. Eldeki bilimsel verileri ...
Paleantologların, mitokondrial DNA'sı ile bulunan bir fosil kemiğinin ...

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
Yazar:
Sorularla İslamiyet
Kategori:
Okunma sayısı : 500+
Yorum yapmak için giriş yapın veya kayıt olun