Michael Denton doğru mu söylemiş?

Soru Detayı

- Michael Denton bakteriler ile ökaryot hücreler arasında hiçbir ara geçiş olmadığını söylüyor bu doğru mu?
- Michael Denton biyolog mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Evet, Michael Denton doğru söylemiş. Bakteriler ile ökaryot hücreler arasında hiçbir ara geçiş formu yoktur.

Fakat o bunu noksan söylemiş. Sadece bakteriler ile ökaryot hücreler arasında değil, hiçbir canlı grubu arasında geçiş formu yoktur. Daha doğrusu canlı grupları arasında -gerek bitkiler âleminde ve gerekse hayvanlar âleminde- tek ara geçiş formu şimdiye kadar bulunamamıştır. Bulunması da mümkün değildir. Çünkü Allah her canlı grubunun genetik yapısını o gruba özel olarak yaratmış ve çok korunaklı hâle getirmiştir. Bir canlı grubundan bir başkasının meydana getirecek tarzda değişikliğe müsaade etmiyor.

Allah isterse canlıları birbirinden silsile hâlinde meydana getirebilirdi. Böyle yapmış olması onun için bir noksanlık olmazdı. Ama böyle bir kanunu yoktur.

Michael Denton, "Akıllı Tasarım" görüşünü savunan Amerika’daki "Yaratılış Enstitüsü"nün öğretim üyesidir. Biyokimya sahasında doktorası vardır. "Evrim: Krizdeki Bir Teori" adlı kitabı vardır.