Allah insanlara hastalık, acı verince kendisi de hissediyor mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Allah her şeyi bilir. Verdiği sıkıntıları da onların dozajını da bilir.

Fakat “hissetmek” tabiri Allah için kullanılmaz. Bu beşeri bir vasıftır. Haşa, acı hissetse bir anlamda etkilenmiş olur. Etkilenmek dışarıdan bir sebepten dolayı müteessir olmaktır. Halbuki etkilenmek, müteessir olmak sonradan var olan canlı yaratıkların özelliğidir.