Allah cinsiyet değiştiren ve gay olanları nasıl affeder?

Soru Detayı

- Biliyorsunuz gay olanlar ve cinsiyet değiştirenler biraz arttı. Hatasını anlarsa nasıl bir geri dönüş yaparsa Allah affeder?
- Mesela cinsiyet değiştiren eski cinsiyetine mi dönmeli gibi?
- Gay olanlar ne olacak Allah onu affeder mi, da ne yapmalı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Samimi tövbe ile günahlar affedilebilir; ancak yine de affedecek olan Allah’tır. Kimi, nasıl affedeceğini ancak kendisi bilir.

Tövbe; pişman olmakla ve bir daha yapmamaya söz vermekle, hak ve hukuku yerine getirmekle ve kusurları gidermekle olur.

Bahsedilen şahıslar bu günahı (mesela gay olmayı) bırakırlar. Cinsiyet değiştirenler asıl cinsiyetlerine dönerler.

Bunlar yapılır ve Allah’a pişmanlık arz edilir ve af dilenirse, affedilmeleri kuvvetle muhtemeldir.