Kadın sapıttığı için mi badboy erkeği sever?

Soru Detayı

- Kötü kadınlar var işte bir gece için takılan veya badboy (kötü çocuk) sevip sevgili olup ilişkiyi sürdürmek isteyen ama sonra bu badboylar ayrılıyor falan..
- Bunları isteyen kadın nasıl bir kadındır kendi kontrolünü kaybetmiş bir kadın mıdır yani sapıtmış mıdır?
- Ama hiç iyi bir kadın var mı ki erkeğe ihanet etmesin ve hiç zina yapmadan erkeğiyle evlensin?
- Sonrasında Allah onların aralarındaki sevgiyi arttırıp mutlu mesut yaşasınlar?
- Yani bunlar sapıttığı için mi badboyları seviyorlar neden kadınlar kötü adamları seviyorlar?
- Çünkü kadınlar hep yalancıdır falan biliyorsunuz çoğu kötü, o yüzden sordum.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Öncelikle kadınların yalancı oldukları konusu yanlış bir zandır. Yalan söylemek Allah’ın en sevmediği huylardan olup, kadın için de erkek için de söylenmesi kesinlikle yasaklanmıştır.

Gafletten veya cehaletten yalan söyleyen Müslümanlar arasında ise cinsiyet ayırımı veya genelleme yapamayız, doğru olmaz.

Soruda bahsettiğiniz olay ya Müslüman olmayan kişilerin ya da Müslüman olduğunu iddia edip dininden bihaber ve gafil kişilerin başından geçebilecek ve Allah’ın razı olmadığı olaylardır.

Bir gecelik ilişki hayvani zevki tatmin etmekten öte geçmez ve her şeyden önce insanlık onuruna yakışmaz.

Yoksa bir Müslüman erkek de kadın da bilir ki meşru bir evlilik haricindeki -ister sözlü olsunlar ister nişanlı- bütün cinsel ilişkiler zinadır ve bunun dinde cezası bellidir. Zina ise büyük günahlardandır.

Bir Müslüman, bile bile yanlış bir ilişkiye başlamamalıdır. Onun için Kuran’da Müslüman erkek ve kadınların iffetli, temiz diğer Müslüman kadın ve erkeklerle meşru evlilikler yapmaları buyurulmuştur.

Bir gecelik ilişki yaşayan kişiler, böyle bir ilişki sonunda işi evliliğe götürürse, zaman içinde kalbi durumlarına ve ihlaslarına bağlı olarak Allah onlara hidayet de bahşedebilir elbet. Yani bir ilişki gayrimeşru başladı diye öyle gider anlayışı yanlıştır.

Mühim olan insanın ruhunu sahibine teslim edeceği andaki imanı, ihlası ve yaptığı salih amellerdir.

Kur'an, hayatındaki hatalarını anlayıp ihlasla tövbe edip halini düzelttikten sonra, isyan yerine ibadet ve itaat yolunu seçen Müslümanların geçmiş günahlarının inşallah affedileceğini haber verir.