Tıbbi ihtiyaç üzerine, cannabis gibi uyuşturucu madde kullanmak caiz mi?

Soru Detayı

- Bilimsel araştırmalara göre dozajı uygun ve halüsinasyon meydana getiren maddeden arındırılmış şekilde cannabisin şifalı yanları var.
- Yalnız doktor reçete vermedi, ama internet üzerinden alabiliyorsun legal bir şekilde.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Uyuşturucu olmayan, sarhoş etmeyen bir maddeyi tedavi için ancak doktor tavsiyesi şartıyla kullanmak uygun olur.

Uyuşturucu olan veya sarhoş eden bir maddeyi ise, Müslüman ancak zaruret halinde ve zaruret kadar kullanabilir.