Milföy helal mi?

Soru Detayı

- Milföy hamurunda alkol olduğu söyleniyor, doğru mu, doğruysa haram mı olur?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Ekmek gibi birçok fermente (mayalanmış) üründe, üretim sonucunda doğal olarak dışarıdan katılmayan az miktarda alkol ortaya çıkabilmektedir.

Ancak bu ürünlerin tüketilmesi, o gıdanın alkol kaynaklı bir gıda olarak tüketimi anlamına gelmemektedir.

Gıda maddelerinde sarhoş etmeyecek ölçüde doğal olarak oluşan alkol, o gıda maddesini haram kılmaz.