Televizyonda program seyretmek isteyen ne yapmalı?

Soru Detayı

- Ünlüler televizyonda gerek yarı çıplak çıkarak gerek dine ters sözleriyle milyonlarca insanın hakkına giriyorlar. Ne yapmalılar bu milyonlarca kul hakkı karşısında?
- Televizyon izlemek günah mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Sokağa çıkmak nasıl genel olarak bir ihtiyaç ise, televizyon izlemek de öyledir. Sokakta da şer'an bakılmaması gereken manzaralar, nesneler, davranışlar vardır; bunlar görüldüğünde göz oradan kaydırılır, gerekmiyorsa tekrar bakılmaz.

Televizyonda da programı seyretmek seyreden için gerekli ise, meşru olmayana gözünü dikmeden seyreder veya dinler.