Tanrıya soruyorum, tecavüz edilerek ölen kızların yüzüne nasıl bakacaksın?

Soru Detayı

- Tanrıya soruyorum, tecavüz edilerek ölen kızların yüzüne nasıl bakacaksın, diye bir yazı gördüm, korkuya düştüm lütfen yardım edin, bu nasıl bir soru.
- Lütfen dikkate alın saçma görünebilir ama benim için çok önemli lütfen yardımcı olun..

Cevap

Değerli kardeşimiz,

- Din imtihanının adaletli bir şekilde cereyan etmesi için insanlara akıl ve özgür bir irade verildiğini kimse inkâr edemez.

Bu özgür iradenin alanı öyle geniştir ki, meleklerin mertebesine kadar çıkabildiği gibi, şeytanların çukuruna da düşebilir.

- Her imtihanın önemini, imtihanın sonucu belirler. Sonucunda cennet ve cehennem bulunan bir imtihanın önemi de ona göredir.

İşte bu büyük sonuçlara götüren bir imtihan olduğu için, Allah insanlara “kendisini inkâr etmek” gibi en dehşetli bir suçun işlenmesine de izin vermiştir.

Sorudaki suçlar gibi dehşet verici cinayetler de bu özgür iradenin tezahürü olarak gerçekleşmektedir.

- Evet, bir kıza tecavüz eden ve onu öldüren kimsenin cezası cehennemdir. İslam inancına göre, Allah bu caniye cehennem azabını çektirmek suretiyle o kızın intikamını bin kat daha fazla alacağı bilinmektedir.

Buna mukabil, birkaç saat zulme uğramış ve hunharca katledilmiş bu kıza, ebedi kalmak üzere cennet gibi bir saadet yurdunda sayısız nimetler verilmek suretiyle onun çektiği acılarına mukabil çok büyük bir mükâfat verilir.

- Sorudaki “soru şekli” daha çok Allah’a gerçekten inanmayanların sorusuna benziyor. O zaman onlara soruyoruz:

“Eğer Allah’a ve hesap gününe inanmıyorsanız, bu takdirde bu mazlumların hakkını şu zalimlerden nasıl alınacağını söyleyin de görelim!..”

Oysa biz inanmış olarak “Zalimler için yaşasın cehennem!”, “Mazlumlar için de yaşasın cennet!” deriz.

- Cennet ve cehennem sahibi olan yüce Allah’a karşı edepsizlik edenler ve insanların özgür iradeleriyle işledikleri cinayetlerin faturasını Allah’a kesenler, akılsızlıklarından ötürü nasıl büyük bir suç işlediklerinin farkında mı?!.