Rus televizyonlarının birinde Hz. Isa (as)'nın Allah'ı gördüğü söylendi, bu doğru mu? Hz. Isa Allah'ı gördü mü?

Soru Detayı
Rus televizyonlarının birinde Hz. Isa (as)'nın Allah'ı gördüğü söylendi, bu doğru mu? Hz. Isa Allah'ı gördü mü?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bildiğimiz kadarıyla, Hz. İsa (as)'ın Allah’ı gördüğüne dair, bir ayet veya hadis yoktur.

Kur’an’da Hz. Musa (as)’ın böyle bir isteğinin olduğu, ancak bunun kabul edilmediği hususu yer almıştır. (Araf, 7/143).