Peygamber Efendimiz, sütü kaynatarak mı yoksa çiğ mi içerdi?

Soru Detayı

- Peygamber Efendimiz, süt sağılınca hemen içer miydi, yoksa kaynattıktan sonra mı içerdi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Hz. Peygamber (asm) Efendimizin sütü çiğ veya pişirerek içtiğine dair bir bilgiye rastlayamadık.

İslam’da genel prensip olarak zararlı maddelerin yiyip içilmesi caiz görülmemiştir. Faydalı şeyler ise teşvik edilmiştir.

Bu sebeple, bu günkü sağlam tıbbi veriler doğrultusunda hareket etmek, İslam’ın bu genel prensibine de uygundur.