Pes Fifa gibi futbol oyun paketler caiz mi?

Soru Detayı

- Pes fifa ve diğer ister futbol ister diğer oyunlardaki paketler caiz mi?
- Pes Fifa ve diğer ister futbol ister diğer oyunlarda paket veya sandıklar bunlarda belli ücretle (oyun parası) ile alınır.
- Sandık veya paketlerin mantığı şu: En nadir eşya veya iyi oynayan oyuncu %10 ihtimalle çıkabilir Orta hali %40 En kötüsü % 50.
- Şimdi bu tarz şeyler barındıran oyunlar caiz mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu oyunu oynatanlar, oynayanlardan topladıkları paranın bir kısmını oyunu kazananlara veriyor, diğer kısmını da kazanç olarak alıyorlarsa, bu kumardır.