Oyunda dine uygun olmayan şeyleri kaydetmek caiz mi?

Soru Detayı

- Oynadığımız oyunda dine uygun olmayan bir şey yapmamız gerekiyor, mesela oyunu kaydetmek için yoga veya meditasyon galiba ya da mesela oyundaki ana karakter İskandinav mitolojisinde tanrı kabul edilen biri olsa, bunları kabul etmeden kaydetmek için tıklasak, bunun bir sakıncası var mı, bu tür oyunlar oynanabilir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu tür oyunların caiz olması;

- Faydalı olmasına,

- Dine ve ahlaka aykırı olmamasına,

- Vaktin daha faydalı işler ve meşguliyetler için sarf edilmesini engellememesine bağlıdır.