Netflix gibi dijital ortamlara üye olmak caiz mi?

Soru Detayı

- Netflix gibi bir dijital bir ortam var belki biliyorsunuzdur. Netflix bizde de var ve paralı. Bu ortamda Lgbt içeren diziler, filmler de var. Ve ayrıca bu ortamda birkaç ay önce Hz. İsa'yı eşcinsel gösteren bir komedi filmi yayınlanmış. Ve yabancılardan gelen tepkilerden sonra kaldırmışlar.
- Şimdi ben Lgbt içermeyen ve uygun içeriğe sahip içerikleri bu ortamda izlesem, günaha girer miyim?
- Üye olduğum için sorumlu olur muyum?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İslami hassasiyeti olmayan, muhtemelen İslam’a karşı faaliyeti arkasında gizleyen, bu yüzden asıl maksadı olan bozucu yayınların yanına bir kısım aldatıcı düzgün yayınlar da koyan dijital ortamlara üye olarak onları desteklemek caiz olmaz.