Sadece para kazanmak için gitar çalmak günah mıdır?

Soru Detayı

- Cafelerde veya içkili mekanlarda gitar (elektro, akustik, klasik) çalmak günah mıdır?
- Buralarda içki içmeyip sadece para kazanmak için gitar çalmak günah mıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Müzik, günah işlenen bir ortamda icra edilirse caiz olmaz, haramdır.

Caiz olan müzik icrası karşılığında ücret alma konusu tartışmalıdır.

Geçinmek için başka bir iş bulabilenlerin müzik icrasından para almamayı tercih etmeleri ihtiyatlı bir davranış olur.