Ekşi Sözlük platformunda yazar olmak maaş almak caiz mi?

Soru Detayı

- Adını duymuşsunuzdur, Ekşi Sözlük adlı bir platform var. Uygulama parayı reklamlardan kazanıyor. Bu platformda yazar olarak maaş alınabiliyor.
- Buradan para kazanmak caiz midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bazen bu platforma baktığımız oldu, doğru ve uygun yazılar yanında dine, ahlaka, değerlerimize aykırı yazılara da rastladık.

Burada yazan kişi platformu tezkiye etmiş olacaksa yazmak caiz olmaz. Yanlışları doğrultacaksa, İslam’a aykırı olanlara cevap verecekse yazabilir.