Oyun tanıtımı, reklamı caiz mi?

Soru Detayı

- Oyun tanıtım sitesi yapıyorum, oyun yapan kişiler belli bir ücret ödeyerek benim sitemde oyunlarının reklamını ve tanıtımını yapacaklar, bu durumda aldığım para haram mıdır? Caiz midir?
- Ayrıca, benim sitemde tanıtılan oyunlar başkasından çalınmış olursa benim sitemde reklamını yaparlarsa ve ben çalıntı olduğundan haberim olursa, aldığım para haram olur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İnternette oyun bir âfet halini almış bulunuyor, oyun bağımlılığı uyuşturucu bağımlılığı gibi kabul ediliyor.

Faydası sıfır, zararı kesin. Böyle bir şeyin alımı satımı, reklamı caiz olmaz.