Airsoft silah almak veya satmak caiz mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Dinimize göre ticarette esas olan, ticareti / alışverişi dinen helal olan malların, satıcı ile müşteri arasında anlaştıkları belli bir bedel üzerinden peşin ya da taksitle alım satımıdır.

Buna göre, dinen yasaklanan herhangi bir maddeden üretilmeyen, açıkça Müslümanlar ve masum insanlar aleyhine kullanılacağı bilinmeyen ve insanlara zararı dokunmayan bir ürünün alım satım ve kullanımında dinen bir sakınca yoktur.

Buna göre gerek oyun gerekse de atış eğitimi için kullanılan ve insanlara zararı dokunmayan oyuncak (airsoft vb) silahların alım satımı, konuyla ilgili yasal prosedürlere riayet edilmesi kaydıyla caizdir.