MEB'in internetini kullanmak caiz mi?

Soru Detayı

- ​Ben yurtta kalıyorum. Yurtta devletin Fatih ağı var. Buna çoğu yurtta kalan kişi bağlanıyor. Oyun oynuyor video izliyorlar. Bu interneti kullanmak caiz midir? (oyun ,İslami video, ders vb).

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Devlet Fatih ağını kullanıma açarken, kimin nerede ve nasıl kullanmasına izin verdiyse, orada ve o sınırlar içinde kullanmak caiz olur.

Belli bir yerde, belli şekilde, belli maksatlarla ve muayyen kişilerin kullanımına açılmış ise, başkaları kullanamazlar.