Dinimizin video oyunlarına karşı bakış açısı nasıldır?

Soru Detayı

- Ben bilgisayar mühendisliği okuyorum...
- Bugün sinema sektöründen daha çok ekonomik katkı sağlayan bir sektör olan "oyun yapımı" sektörü var.
- Benim bu alana da merakım var ancak oyunun insanlığa pek bir faydası yok genelde ekonomik katkıları oluyor ülkeye, bu anlamda oyun yapmak, oyun sektöründe çalışmak konusunda dinimizin bakış açısı nedir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Video oyunları günümüzde yalnızca bir ekonomi ve ticaret konusu değil, aynı zamanda bir ideolojik mesaj, propaganda ve telkin aracıdır.

Dünya bunu etkili bir şekilde yapıyor, ama Müslümanlar henüz bu alanda yoklar.

Çocuklarımız ve gençlerimiz bu oyunları oynayarak zehirleniyorlar, bize panzehir lazımdır...