Rap müziği yapmak günah mı?

Soru Detayı

- Ben rap müziği ile ilgileniyorum ve İslam’a uygun şekilde müzik yapıp para kazanmak istiyorum, söz yazıyorum beste yapıyorum günah mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Müziğin millisi, millinin çeşitleri ve yabancısı var. Yerli olanların bir kısmı unutulurken zaman içinde yenileri de çıkıyor.

İslam inancına, hükümlerine ve ahlakına uygun olan musikinin hükmü çeşidine değil, etkisine, dinlerken hangi duygu ve davranışı desteklediğine, katkı yaptığına bağlıdır...