Zararlı frekanslı sesler günah mı?

Soru Detayı

- 440 hz zararlı mı?
- Günümüzdeki müziklerin frekansının çoğu 440 hz'e sabitlenmiş diyorlar ve bunun da zararlı frekans olduğunu söylüyorlar.
- hatta orijinal olanın yerine bu müziğin 432 hz versiyonunu frekansını dinlememiz gerekiyormuş veya 440 hz olan müziği 432 hz olarak ayarlamamız gerekiyormuş 432 hz de çok yararlıymış ve şifa veriyormuş
- internette ki bu bilgiler doğru mudur?
- hatta 444 de çok şifalı ve yararlıymış Hatta insanlar değişik frekanslı müzikler ile örnek 662 741 963 vb frekanslarlı müzikler ile şifa buluyorlarmış.
- Frekansların böyle etkileri var mıdır?
- Dinlenilen müzikleri 440 hz olarak dinlemek sağlık açısından zararlı mıdır?
- Bir müziği 440 hz olarak dinlemek günah mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Musiki ile bazı hastalıkların tedavisi asırlardan beri uygulanmıştır. İlke olarak bunda sakınca olmaz.

Uygulamada ise neyin neye ne kadarının faydalı veya zararlı olduğunu biz bilemeyiz; uzmanları bilir, onlara sormak gerekir.

Ruh da beden de bize emanettir, bu emanetlere zarar verecek şeylerden sakınmamız bizim görevimizidr.