Bir kadın facebook, twitter, whatsapp gibi sosyal medyada resmini, fotoğrafını koyabilir mi?

Soru Detayı

- Bunları erkek arkadaşlarının veya kadının eşinin erkek arkadaşlarının görmesi doğru mudur?
- Yüz yüze görüştüğün namahrem insanların bu fotoğrafları görmesinde sakınca var mıdır?
- Fotoğrafların tesettüre uygun olup olmaması hükmü değiştirir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Hem fotoğraflar hem de sahibi elbette tesettürlü olacaktır.

Kadınların fotoğraflarını sosyal medyada yayınlamaları için meşru bir sebep (ihtiyaç) bulunmalıdır, bu yoksa meşru olmaz.