Fotoğrafçının açık giyinen kişilerin fotoğrafını çekmesi caiz midir?

Soru Detayı

- Ben gelin-damat dış mekan çekimi yapıyorum, fotoğraflarını çekip photoshopla düzenledikten sonra albüm yapıp kendilerine teslim ediyorum ve bu suretle gelir elde ediyorum.
- Genelde yakın çevre olduğu için çiftleri açık kapalı diye ayırt edip çekmeme gibi bir lüksüm olmuyor.
- Bu işten kazandığım para caiz midir?
- Yaptığım iş günah mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Zenaatınızı, açık saçık kişilerin fotograflarını çekip basma dışında yapabiliyorsanız yaparsınız, yapamıyorsanız başka bir helal kazanç buluncaya kadar bunu yaparsınız...