Oyunda, sırf Müslüman olduğu için öldürmek günah mı?

Soru Detayı

​- Eğer bir bilgisayar oyununda, bir Müslüman askeri sırf Müslüman diye öldürürsek "Bir mümini kasten öldürenin yeri ebedi cehennemdir" ayetinde bağlı olarak cehennemde sonsuza kadar kalır mıyız?
 (Sırf Müslüman diye öldürülen karakter gerçek insan değil, bilgisayar tarafından kontrolü sağlanan karakter.)

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Oyunda adam öldüren, gerçek manada adam öldürme suçunu işlemiş olmaz.

Eğer bir oyunda sırf Müslüman olduğu için bir adam öldürülüyorsa, bu oyunu oynamak caiz olmaz.

Çünkü -Allah korusun- bu oyunu oynadıkça, Müslümanlara karşı zamanla içinizde bir nefret uyanabilir.