Mutemet olarak çalışıyorum, daire amiri bazı çalışanların işe gelmemesine göz yumuyor, ben de mesul olur muyum?

Soru Detayı

- Ben bır kurumda mutemet olarak çalışmaktayım dairemde mesai saatlerine uymayan bazı çalışanlar var ve budum mu amirin bilgisi dahilinde
- Sorum ben maaş evraklarını imzalıyorum ben bundan dolayı sorumlu olurmuyum ne yapmalıyımbazıları hiç gelmiyor bazıları haftada 1 gün olarak bu durumu amirime defalarca söyledim fakat devam ediyorlar
- Ben maaşları hazırlayan ve imzalayanım benim durumum nedir ve ne yapmalıyım?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Amirin buna göz yumması ya meşru bir sebepledir veya değildir. Meşru olmayan bir sebeple göz yumuyorsa amiri uyarırsınız. Vazgeçmez ise kendine zarar vermeden -gerekirse isimsiz şikayet yaparak-  üst makamları haberdar edersiniz. Bunun dışında bir yükümlülüğünüz olmaz.