Saçlarım dökülürse peruk takabilir miyim?

Soru Detayı

- Tümer nedeniyle kemoterapi almaya başlayacağım. Bu süreçte kaşlarım ve saçlarım dökülecek. Dışarıda tesettürlüyüm elhamdülillah. Saçlarım için hususi dairemde evimde insan saçı olmayan peruk kullanabilir miyim?
- Ayrıca kaşlarım için bu süreçte microblading denen boya ile bir süre kalıcı olacak şekilde kendi kaşının seklinde kaş çizilmesi işlemi yaptırmam uygun olur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İnsan saçı olmayan peruk kullanabilirsin. Ama bununla da mahrem olmayanlara başını açmazsın.

Boya ile kaş çizmeye gelince; eğer boya deriyi kapatıyor ve suyun deriye temasını engelliyorsa, abdest ve gusül bakımından sakıncalı olur. Deriye suyun temasına engel olmuyorsa sakınca yoktur.