Kaş ve kirpik serumu kullanmak günah mı?

Soru Detayı

- Benim kaşlarım fazla seyrek normal kaş gibi değiller, bu durumu iyi hale getirmek için kaş ve kirpik serumu ya da badem yağı vs. kullanılabilir mi?
- Amacım dikkat çekmek değil, kaşlarımın normal hâl almasıdır.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kaşların ya da kirpiklerin fıtrattan gelen tabii görünümüne kavuşması, var olan rahatsızlıkların giderilmesi ya da sağlıklı kalması / yenilenmesi amacıyla; şeklen müdahale etmeksizin; dinen temiz sayılan yağ / serum / krem vb. maddelerle beslenmesinde, dini açıdan bir mahzur yoktur.